Novinky

Představení syst...Představení systému FOXTROT

Společnost TECO a. s. uveřejnila video představující řidící systém FOXTROT. Pokud uvažujete o systému inteligentního řízení do Vašeho domu, můžete si díky videu udělat představu o tom, co vše lze ovládat. S...

Více...

Vyplatí se Vám I...Vyplatí se Vám Inteligentní elektroinstalace ?

Studie vhodnosti inteligentní elektroinstalace Nepořizujte si bez důkladného rozmyšlení ihned inteligentní elektroinstalaci(IE) za sta tisíce! Využijte našich zkušeností a nechte si vypracovat studii vhodnosti intelig...

Více...

fvt

Fotovoltaické elektrárny (FVE) dnes již mají své jisté místo v součástech spousty staveb. Od malých přístřešků pro parkování automobilů, přes rodinné a bytové domy až po velké střechy průmyslových podniků či nevyužité zemědělské plochy.

 

 

Nezávislost, kterou Vám může FVE přinést má různé rozměry. Můžete chtít pouze efektivně využít sluneční svit na výrobu energie pro orientační osvětlení v domě. Můžete pokrýt celou spotřebu domu nebo energii prodávat.

 

Co vše Vám nabízíme :

Návrh fotovoltaického systému

Kompletní projektovou dokumentaci FVE

Administrativní činnosti spojené s výstavbou FVE

Výběr stavebnicového řešení

Ostrovní fotovoltaické systémy

 

Historie fotovoltaiky:

 

 

Výhody fotovoltaiky:

 

Pouze počáteční investice, dále nám svítí slunce zdarma

Tichý zdroj energie

Recyklovatelný zdroj(panely)

Bezúdržbové

Možnost integrace do pláště budovy

Nezávislost na stále zdražujících poskytovatelích elektřiny

Krátká návratnost investice

 

 

Zelený bonus

 

Stejně tak jako státní výkup i zelený bonus může být snížen maximálně o 5% ročně. Ceny pro rok 2013 tzn. od 1.1.2013 do 31.6.2013 jsou 2,46 Kč/kWh pro instalace do 5 kWp a 1,88 Kč/kWh pro instalace od 5 kWp do 30 kWp. Problém je v tom, že podmínky zeleného bonusu nejsou fixovány na dvacet let. Zákon nabízí jednou ročně možnost změny zeleného bonusu na státní výkup (a naopak). V případě, že rozhodnutí ERU (každým rokem v listopadu) na nadcházející rok nebude pro zelený bonus výhodné, je možné obdržet statní výkup s cenami z roku instalace, navýšený o inflační doložku za uplynulá léta.

 

Výhodou zeleného bonusu je možnost vyššího výdělku v případě, že dokážete spotřebovat větší část vyrobené energie, kterou si díky tomu nemusíte kupovat („každá koruna ušetřená, je koruna vydělaná“).

 

Zelený bonus dostanete na veškerou vyrobenou elektrickou energii. Nespotřebované přebytky můžete volně prodat za aktuální nákupní ceny distributora elektrické energie (ČEZ, E.ON, PRE). Subjekty, kterým můžete elektrickou energii prodat jsou uvedeny na www.eru.cz, ale doporučujeme nejdříve kontaktovat lokálního distributora (např. ČEZ).

 

Zelený bonus je počítán za každou vyrobenou kWh elektrické energie. Podle ceny a objemu spotřebované elektrické energie se návratnost investice urychluje

SIOB s.r.o., Korunní 2569/108G, 101 00 Praha 10 - Vinohrady, e-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Copyright © 2013 Milan Tobolka