Novinky

Představení syst...Představení systému FOXTROT

Společnost TECO a. s. uveřejnila video představující řidící systém FOXTROT. Pokud uvažujete o systému inteligentního řízení do Vašeho domu, můžete si díky videu udělat představu o tom, co vše lze ovládat. S...

Více...

Vyplatí se Vám I...Vyplatí se Vám Inteligentní elektroinstalace ?

Studie vhodnosti inteligentní elektroinstalace Nepořizujte si bez důkladného rozmyšlení ihned inteligentní elektroinstalaci(IE) za sta tisíce! Využijte našich zkušeností a nechte si vypracovat studii vhodnosti intelig...

Více...

 

Každý si pod slovem inteligentní může představit něco jiného. Když z tohoto vytvoříme spojení inteligentní budova, může vzniknout opravdu veliké množství výkladů. Popíšeme Vám zde jak na tuto problematiku nahlížíme my. Nebudeme se snažit o vytvoření nějaké nové definice, abychom vypadali výjimečně. Rozepíšeme zde pouze své zkušenosti a dáme Vám představu o tomto pojmu. Věříme, že při naší spolupráci s Vámi dostanete odpovědi na vše co Vás zajímá.

 

 

Pokud začneme od začátku, budeme mluvit o automatizaci. Domácí automatizací chápeme fungování základních prvků jako zdroje tepla a topné soustavy v dobře nastaveném režimu. Tím ale opomíjíme prvky, které se v běžných instalacích neřeší jako osvětlení, bezpečnostní vypínaní zásuvek, atd.

 

 

Pokročíme-li k označení inteligentní budovy, mluvíme o budovách, kde spolu veškeré technologie spolupracují a tím nám dávají možnost zvýšit svůj komfort bydlení, pocit bezpečnosti a vytvářet úspory.

 

V inteligentních budovách mohou být různé systémy řízení. Každý systém má své specifické vlastnosti a tím je vhodný nebo nevhodný pro konkrétní řešení. Mezi základní otázku v tomto rozhodování patří cena, ovšem i zde jako na dalších místech, neplatí to, že nejlevnější řešení nakonec nejlevněji vyjde.

 

 

Zvolili jsme takový řídicí systém, který má v české republice velké množství aplikací a množství realizačních a servisních firem. Samotný výrobce tvoří velkou podporu a vydává časté aktualizace a rozšíření. Navíc umožnuje propojení s velkým množstvím periferií a to již s ověřenou funkčností. Neznamená to ovšem, že bychom se uzavřeli projektování a realizací i jiných řídicích systémů pokud dojdeme s Vámi k vzájemné dohodě o vhodnosti takového řešení. Proto zde nemluvíme pouze o řídícím systému Tecomat FOXTROT, ale o řízení obecně. Jsme například i certifikovaný partner KNX.

SIOB s.r.o., Korunní 2569/108G, 101 00 Praha 10 - Vinohrady, e-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Copyright © 2013 Milan Tobolka